Nawigacja

 • SAMORZĄD UCZNIOWSKI W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

  SAMORZĄD UCZNIOWSKI W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

  W bieżącym roku szkolnym wybrany został Samorząd Uczniowski w składzie:

  Dawid Wiśniewski- przewodniczący,

  Aleksandra Skowron – wiceprzewodnicząca,

  Damian Sikorski-sekretarz,

  Dawid Dziobek- skarbnik,

  Julia Gabryelska- asystent,

  Dawid Szczepanik- asystent,

  Michał Wesoły- asystent.

  Opiekunem SU została mgr Grażyna Bułach.

    Nowo wybrany samorząd podziękował za pracę ustępującemu, w skład którego wchodzili: Natalia Kudlińska, Dominika  Kucharyk,  Kacper Baraniecki, Małgorzata Staszewska, Michał Polat, Bolesław Bujakowski oraz Kacper Ganczarski. Podziękowania  złożono również ubiegłorocznemu opiekunowi SU - mgr Magdzie Łobejko.

 • PRZEKAZANIE SZTANDARU SZKOŁY

  PRZEKAZANIE SZTANDARU SZKOŁY

             10 listopada 2017 roku  podczas uroczystego apelu odbyła się ceremonia przekazania sztandaru szkoły. Ustępujący poczet : Damian Lesiewicz,  Blanka Cieślewicz, Weronika Bartkowiak, ( I skład) oraz Krystian Waśkowski,  Weronika Słota, Małgorzata Staszewska (II skład) przekazał  sztandar szkoły nowo wybranemu pocztowi, w skład którego wybrani zostali uczniowie klas II : Paweł Bogdan, Maria Krawiec, Amanda Wika( I skład) oraz Mikołaj  Michalczak,  Kamila Szmulkis, Alicja Ferenc (II skład). Członkowie nowo wybranego pocztu złożyli uroczyste ślubowanie.

 • UROCZYSTE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W NASZYM LICEUM

  UROCZYSTE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W NASZYM LICEUM
  10.11.2017

  W piątek, 10 listopada 2017 roku w naszym Liceum  obchodziliśmy  99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji odbył się uroczysty apel, podczas którego obejrzeliśmy montaż poetycko- muzyczny przygotowany przez klasę II a pod kierunkiem mgr Doroty Szulc- Pawlak. Apel poprowadzili Patrycja Szejner oraz Paweł Skoczylas , którzy opowiedzieli , jak wyglądała droga Polaków do wolności .  Milena Bednarska wzruszająco zaśpiewała polskie pieśni patriotyczne, natomiast wiersze recytowali: Gabriela Siwek, Adrian Szermer, Łukasz Kania,  Bartosz Judek, Martyna Wiśniewska, Patryk Rogala oraz Michał Wesoły. Piękne dekoracje przygotowały Natalia Fabicka i Amanda Wika,  oprawą muzyczną zajęli się Jakub Janaczek oraz Maciej Pigan, a uroczystość fotografowali Agata Mirowska, Michał Tyśper oraz Kacper Baraniecki.

   

 • 11 listopada
  21.11.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii 11 listopada.

 • 16.11.2017

  W dniu 16 .11.2017r gościliśmy w naszej szkole dr Arkadiusza Kajdasza 

  pracownika naukowego Pracowni Technologii Wysokoprzepustowych

  Instytutu Biologii Molekularnej i Biotechnologii

  Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza

   

  który wraz z doktorantkami :

  - Weroniką Majer

  - Natalią Pstrąg

  przeprowadzili zajęcia warsztatowe na temat :

   

  Elektroforezy oraz sekwencjonowania cząsteczki DNA.

 • ZBIÓRKA PIENIĘDZY NA DOM KOTA.
  31.10.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii ZBIÓRKA PIENIĘDZY NA DOM KOTA. .

 • Z wizytą u Heliodora

  Z wizytą u Heliodora

                      17 października 2017 roku uczniowie klasy IA odbyli swoją pierwszą wycieczkę do Poznania jako licealiści. Odwiedziliśmy gmach Collegium Minus Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, gdzie mieliśmy  okazję  bliżej poznać sylwetkę  patrona naszego Liceum- Heliodora Święcickiego. Ponadto uczniowie zwiedzili gmach Uniwersytetu, obejrzeli sale wykładowe, a także gabinet Rektora tej uczelni , gdzie szczególnie zachwycił ich piękny witraż prezentujący dziedziny nauki, w zakresie których kształci uczelnia.

  Kolejnym punktem wycieczki było odwiedzenie Krypty Zasłużonych Wielkopolan. Uczniowie oraz ich opiekunowie oddali cześć Heliodorowi Święcickiemu oraz innym wybitnym Polakom tam spoczywającym .

   Atrakcją wycieczki okazał się film pt. „Twój Vincent”. Niekonwencjonalny sposób przedstawienia obrazu nie tylko zadziwił, ale i zachwycił.

   Wycieczka była bardzo udana, czas upłynął nam w  miłej atmosferze, a my  nie tylko wzbogaciliśmy   swoją wiedzę, ale także mieliśmy okazję do bliższego poznania się i integracji.

  http://lo-miedzyrzecz.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=45

 • Wykład dr Arlety Małeckiej ,, Za czy przeciw GMO ”

  27.10. 2017r. w Liceum Ogólnokształcącym 

                            w Międzyrzeczu

  dr Arleta Małecka adiunkt UAM Poznań

  przeprowadziła zajęcia

  dla uczniów klas III fakultetu biologicznego i zaproszonych gimnazjalistów

  ,,  Za czy  przeciw GMO  ” 

 • WYKŁAD UNIWERSYTECKI dr hab. Ryszarda Koczury

  Wydział Biologii UAM w Poznaniu

  Instytut Biologii Eksperymentalnej

  Zakład Mikrobiologii

  Temat wykładu:  Antybiotykooporność bakterii.

 • Poznań 24.10.2017
  26.10.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Poznań 24.10.2017.

 • Otrzęsiny
  26.10.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Otrzęsiny.

 • Poznań 17.10.2017
  26.10.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Poznań 17.10.2017.

 • Laureaci II edycji Lubuskiego Konkursu Literackiego.

  Laureaci II edycji Lubuskiego Konkursu Literackiego.
  11.10.2017

   

   

   

  W II edycji Lubuskiego Konkursu Literackiego pt. „Zbrodnia i zagadka kryminalna w fantastycznych światach” zorganizowanego przez Uniwersytet Zielonogórski wyłoniono czworo Laureatów z naszej szkoły:

  • Kacper Babiak, klasa IIA,
  • Paweł Rogala, klasa IIA,
  • Maria Kuszyńska , klasa IIC,
  • Wojciech Pawłowski, tegoroczny absolwent.

  Paweł Rogala zajął I miejsce wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Gratulujemy!

   

   

 • Powtórka przed...
  09.10.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Powtórka przed....

 • Powtórka przed…  czyli wykłady i warsztaty na Wydziale Historycznym UAM

  Powtórka przed…  czyli wykłady i warsztaty na Wydziale Historycznym UAM

              Matura z historii to nie jest prosta sprawa, więc już od września zaczęliśmy  intensywne przygotowania. Współpraca naszej szkoły z Uniwersytetem Adama Mickiewicza w Poznaniu daje nam tę szansę, byśmy historię poznawali nie tylko siedząc w szkolnej ławce, ale uczestnicząc w różnego rodzaju zajęciach. W dniach 25 i 26 września wyjeżdżaliśmy na UAM, aby poczuć się trochę jak studenci. Wydział Historyczny tej uczelni przygotował dla nas wiele atrakcji. Uczestniczyliśmy w wykładach czołowych historyków z Poznania. Tematy wykładów były ciekawym rozwinięciem tego, czego uczymy się w szkole. W niektórych zajęciach uczestniczyli wszyscy. Był to np. wykład prof. Józefa Dobosza o obrazie władcy w średniowiecznych kronikach. Inne zajęcia były prowadzone w mniejszych grupach. Każdy z nas mógł wybrać, co go interesuje. Ja wybrałem wykład o przeżywaniu śmierci w dawnej Polsce – to temat, którego w szkole tak nie zgłębimy, a warto było się dowiedzieć, jak nasi przodkowie odbierali sprawy ostateczne. Ciekawą propozycją był też wykład o historii przedstawionej w grach komputerowych.

  Wyjazdy na UAM były z pewnością czasem obcowania z żywą, fascynującą historią. Był to też czas, kiedy nasza historyczna grupa mogła się bardziej zintegrować. Na pewno nie żałuję poświęconego czasu i mam nadzieję, że będziemy mogli jak najczęściej uczestniczyć w takich zajęciach.      

   

                                                                                                                                        Michał Kowalewski                                                                                                

   

 • Spotkanie z Wyspiańskim , czyli Narodowe Czytanie "Wesela"

  Spotkanie z Wyspiańskim , czyli Narodowe Czytanie "Wesela"

      22 września 2017 roku uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w VI edycji Narodowego Czytania oraz w Grze Miejskiej zorganizowanej  w ramach ogólnopolskiej akcji przez Bibliotekę Publiczną w Międzyrzeczu. Pięcioosobowy zespół, w którego skład weszli uczniowie kl. III c: Blanka Cieślewicz, Małgorzata Staszewska, Izabela Grudniewska, Jessica Karbownik oraz Michał Kowalewski  (opiekunki- mgr Dorota Szulc – Pawlak , mgr Magda Łobejko) mieli okazję wykazać się swoją wiedzą na temat wybitnego dzieła Wyspiańskiego pt. ”Wesele” oraz ekranizacji dramatu w reżyserii Andrzeja Wajdy .  Nasze zmagania rozpoczęły się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Międzyrzecz. Tutaj Jessica Karbownik i Michal Kowalewski wcielili się w role Panny Młodej oraz Pana Młodego i dokonali pięknej interpretacji fragmentów dramatu Wyspiańskiego. Mieliśmy również okazję wysłuchać czytania „Wesela” w wykonaniu młodzieży ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz seniorów- studentów z Międzyrzeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. 

    Częścią drugą imprezy kulturalno- czytelniczej była Biblioteczna Gra Miejska. Otrzymaliśmy  wskazówki, na podstawie których mieliśmy odgadnąć miejsca, w jakie mamy się udać, by tam rozwiązywać różne zagadki związane z narodowym dramatem. Wspólna zabawa była okazją do sprawdzenia swojej wiedzy oraz sprytu i inteligencji, ale również przysporzyła nam wiele radości i powodów do śmiechu. W wyniku naszych zmagań zdobyliśmy drużynowo trzecie miejsce , co sprawiło nam wielką radość. Po zakończeniu każdy uczestnik gry otrzymał bardzo miły prezent- wybraną przez siebie książkę.

                                          Izabela Grudniewska

 • Narodowe Czytanie "Wesela"
  05.10.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Narodowe Czytanie "Wesela" .

 • Noc Naukowców 2017
  05.10.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Noc Naukowców 2017.

Aktualności

Kontakt

 • Liceum Ogólnokształcące im. Heliodora Święcickiego w Międzyrzeczu
  ul. Staszica 22b
  66-300 Międzyrzecz
 • Sekretariat:
  (+48) 95 741 25 88
  Księgowość:
  (+48) 95 741 25 80
  Fax:
  (+48) 95 742 73 30
  e-mail: lo_mcz@o2.pl

Galeria zdjęć