Reklama społeczna w wykonaniu kreatywnych uczniów klasy Ib.

Już po raz kolejny uczniowie naszego liceum wzięli udział w akcji Polskiego Czerwonego Krzyża "Godne dzieciństwo". Brawo Ewelina, Agata i Dominika!

7.12.2018r. Róża Masiewicz z klasy drugiej naszego liceum zajęła 6 miejsce w szóstej edycji Otwartego Dyktanda z Języka Niemieckiego na Uniwersytecie Zielonogórskim. Gratulujemy!!!
  • Najnowsze wieści ze świata humanistyki: Marysia Kuszyńska (3c) została wyróżniona w prestiżowym XV Ogólnopolskim Konkursie na Esej ( w tym roku "Podróże z Andrzejem Stasiukiem")! To już czwarty laureat tego konkursu z naszego liceum! Marysi gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Nasz uczeń odbiera stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Konkurs mikołajkowy

Wykłady na Wydziale Historycznym UAM.

Udział naszych licealistów w Wielkim Teście wiedzy o niepodległości.

Dzień dla Niepodległej w Liceum Ogólnokształcącym im. Heliodora Święcickiego w Międzyrzeczu.

Wystawa plakatów upamiętniających 100 lecie odzyskania przez POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI.
    29.11.2018

Podsumowanie konkursu "Wielcy Polacy- twórcy niepodległości". Kornelia Kręciszewska z Lubuskim Kuratorem Oświaty p. Ewą Rawą.

Sukces naszych licealistów w konkursie kuratoryjnym "Wielcy Polacy- twórcy niepodległości". Kornelia Kręciszewska uzyskała tytuł laureata, a Filip Witkowski i Bartosz Żarkowski tytuły finalistów. Gratulacje!

"Konkurs wiedzy na temat 100 lat niepodległości Polski". Nasze liceum reprezentowali Dawid Dziobek, Jędrzej Nowak, którzy zostali laureatami konkursu oraz Mikołaj Michalczak i Paweł Strylewicz.
    13.11.2018
  •  Wykład uniwersytecki w  Liceum Ogólnokształcącym w Międzyrzeczu
    13.11.2018

Wykład uniwersytecki w  Liceum Ogólnokształcącym w Międzyrzeczu

Adiunkta   UAM w Poznaniu   dr Andrzeja Rybaka

pt. ,, Przystosowanie mięczaków do wodnego trybu życia,,

,,Sekwencjonowania cząsteczki DNA ,,

Dnia 22 października odbyły się kilkugodzinne  zajęcia pracowników UAM w Poznaniu na temat ,,Sekwencjonowania cząsteczki DNA,, pod kierunkiem dr Arkadiusza Kajdasza pracownika Instytutu Biologii Molekularnej i Biotechnologii .

• Wyjazd integracyjny klasy I b

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wyjazd integracyjny klasy I b.

Wyjazd integracyjny klas I

Dnia 17 października 2018r. uczniowie kl. I a wraz z opiekunami brali udział w wycieczce integracyjnej  do Poznania. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Krypty Zasłużonych Wielkopolan, aby oddać hołd patronowi naszego Liceum - Heliodorowi Święcickiemu. Następnie udaliśmy się do  Muzeum Powstania Wielkopolskiego. Po chwili czasu wolnego na Starym Rynku przyszedł czas na główny punkt naszego programu - zostaliśmy oprowadzeni po Rektoracie Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Mieliśmy okazję zobaczyć między innymi okazałą aulę uniwersytecką i salę senatu UAM, które zrobiły na nas ogromne wrażenie. Później wjechaliśmy na siedemnaste piętro Uniwersytetu Ekonomicznego, żeby zobaczyć Poznań z lotu ptaka. Bardzo zadowoleni , ale i zmęczeni około 19 wróciliśmy do Międzyrzecza.

Maja

ul. Staszica 22b