Nawigacja

Wystawa plakatów upamiętniających 100 lecie odzyskania przez POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI.
    29.11.2018

Podsumowanie konkursu "Wielcy Polacy- twórcy niepodległości". Kornelia Kręciszewska z Lubuskim Kuratorem Oświaty p. Ewą Rawą.

Sukces naszych licealistów w konkursie kuratoryjnym "Wielcy Polacy- twórcy niepodległości". Kornelia Kręciszewska uzyskała tytuł laureata, a Filip Witkowski i Bartosz Żarkowski tytuły finalistów. Gratulacje!

"Konkurs wiedzy na temat 100 lat niepodległości Polski". Nasze liceum reprezentowali Dawid Dziobek, Jędrzej Nowak, którzy zostali laureatami konkursu oraz Mikołaj Michalczak i Paweł Strylewicz.
    13.11.2018
  •  Wykład uniwersytecki w  Liceum Ogólnokształcącym w Międzyrzeczu
    13.11.2018

Wykład uniwersytecki w  Liceum Ogólnokształcącym w Międzyrzeczu

Adiunkta   UAM w Poznaniu   dr Andrzeja Rybaka

pt. ,, Przystosowanie mięczaków do wodnego trybu życia,,

,,Sekwencjonowania cząsteczki DNA ,,

Dnia 22 października odbyły się kilkugodzinne  zajęcia pracowników UAM w Poznaniu na temat ,,Sekwencjonowania cząsteczki DNA,, pod kierunkiem dr Arkadiusza Kajdasza pracownika Instytutu Biologii Molekularnej i Biotechnologii .

• Wyjazd integracyjny klasy I b

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wyjazd integracyjny klasy I b.

Wyjazd integracyjny klas I

Dnia 17 października 2018r. uczniowie kl. I a wraz z opiekunami brali udział w wycieczce integracyjnej  do Poznania. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Krypty Zasłużonych Wielkopolan, aby oddać hołd patronowi naszego Liceum - Heliodorowi Święcickiemu. Następnie udaliśmy się do  Muzeum Powstania Wielkopolskiego. Po chwili czasu wolnego na Starym Rynku przyszedł czas na główny punkt naszego programu - zostaliśmy oprowadzeni po Rektoracie Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Mieliśmy okazję zobaczyć między innymi okazałą aulę uniwersytecką i salę senatu UAM, które zrobiły na nas ogromne wrażenie. Później wjechaliśmy na siedemnaste piętro Uniwersytetu Ekonomicznego, żeby zobaczyć Poznań z lotu ptaka. Bardzo zadowoleni , ale i zmęczeni około 19 wróciliśmy do Międzyrzecza.

Maja

• Wyjazd integracyjny klasy Ia

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wyjazd integracyjny klasy Ia.

Grupa historyczna na seansie filmu "Dywizjon 303. Historia prawdziwa"

Wicemistrzowie powiatu w unihokeju. Wielkie dzięki za walkę i zaangażowanie. Gratulacje

Noc Naukowców na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych
    29.10.2018

W drugim już tomie "Z międzyrzeckiej szuflady" ukazało się opowiadanie Marysi Kuszyńskiej, którego akcja rozgrywa się .... zgadnijcie po tytule 😉. Marii po raz kolejny gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów literackich!
    18.09.2018

Dawid Dziobek i Dawid Wiśniewski brawurowo czytają "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego w VII odsłonie "Narodowego Czytania" (w przyjaznych wnętrzach Biblioteki Publicznej w Międzyrzeczu).
  • .

.
    20.09.2018

Są wyniki III Lubuskiego Konkursu Literackiego organizowanego przez Uniwersytet Zielonogórski!!! Wśród laureatów znalazła się fantastyczna piątka naszych licealistów (wybrana spośród 350 uczestników!). Gratulujemy utalentowanym uczniom: Marysi Kuszyńskiej, Kornelii Kręciszewskiej, Kacprowi Babiakowi, Filipowi Siudzie, a szczególnie Pawłowi Rogali, który zajął I miejsce w kategorii uczestników 17-20 lat!!! Życzymy dalszych sukcesów!

• DZIEŃ DRESA
    26.09.2018

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii DZIEŃ DRESA.

• Dnia 05.09.2018r. na długiej przerwie (10:35-10:55) odbędzie się kiermasz podręczników.

Zapraszamy absolwentów!

• W poniedziałek 3 września 2018 r. rozpoczynamy nowy rok szkolny.

O godz. 9.00 odbędzie sie uroczysty apel, a następnie spotkania uczniów  z wychowawcami klas .

ul. Staszica 22b
    66-300 Międzyrzecz