Nawigacja

Klasy patronackie UAM w naszym LO

Mapa

Liceum Ogólnokształcące im. Heliodora Święcickiego w Międzyrzeczu jest wiodącą szkołą w powiecie międzyrzeckim i równocześnie jedną z najlepszych szkół w województwie lubuskim. Wyniki, jakie uczniowie szkoły osiągają na egzaminach zewnętrznych jak i działania podejmowane w czasie nauki, doceniane są przez uczelnie, na które nasi absolwenci się dostają według wcześniej obranej ścieżki edukacyjnej; rankingi szkół;rodziców i władze samorządowe.

 • 11.10.2017

   

   

   

  W II edycji Lubuskiego Konkursu Literackiego pt. „Zbrodnia i zagadka kryminalna w fantastycznych światach” zorganizowanego przez Uniwersytet Zielonogórski wyłoniono czworo Laureatów z naszej szkoły:

  • Kacper Babiak, klasa IIA,
  • Paweł Rogala, klasa IIA,
  • Maria Kuszyńska , klasa IIC,
  • Wojciech Pawłowski, tegoroczny absolwent.

  Paweł Rogala zajął I miejsce wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Gratulujemy!

   

   

 • 09.10.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Powtórka przed....

 •             Matura z historii to nie jest prosta sprawa, więc już od września zaczęliśmy  intensywne przygotowania. Współpraca naszej szkoły z Uniwersytetem Adama Mickiewicza w Poznaniu daje nam tę szansę, byśmy historię poznawali nie tylko siedząc w szkolnej ławce, ale uczestnicząc w różnego rodzaju zajęciach. W dniach 25 i 26 września wyjeżdżaliśmy na UAM, aby poczuć się trochę jak studenci. Wydział Historyczny tej uczelni przygotował dla nas wiele atrakcji. Uczestniczyliśmy w wykładach czołowych historyków z Poznania. Tematy wykładów były ciekawym rozwinięciem tego, czego uczymy się w szkole. W niektórych zajęciach uczestniczyli wszyscy. Był to np. wykład prof. Józefa Dobosza o obrazie władcy w średniowiecznych kronikach. Inne zajęcia były prowadzone w mniejszych grupach. Każdy z nas mógł wybrać, co go interesuje. Ja wybrałem wykład o przeżywaniu śmierci w dawnej Polsce – to temat, którego w szkole tak nie zgłębimy, a warto było się dowiedzieć, jak nasi przodkowie odbierali sprawy ostateczne. Ciekawą propozycją był też wykład o historii przedstawionej w grach komputerowych.

 •     22 września 2017 roku uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w VI edycji Narodowego Czytania oraz w Grze Miejskiej zorganizowanej  w ramach ogólnopolskiej akcji przez Bibliotekę Publiczną w Międzyrzeczu. Pięcioosobowy zespół, w którego skład weszli uczniowie kl. III c: Blanka Cieślewicz, Małgorzata Staszewska, Izabela Grudniewska, Jessica Karbownik oraz Michał Kowalewski  (opiekunki- mgr Dorota Szulc – Pawlak , mgr Magda Łobejko) mieli okazję wykazać się swoją wiedzą na temat wybitnego dzieła Wyspiańskiego pt. ”Wesele” oraz ekranizacji dramatu w reżyserii Andrzeja Wajdy .  Nasze zmagania rozpoczęły się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Międzyrzecz. Tutaj Jessica Karbownik i Michal Kowalewski wcielili się w role Panny Młodej oraz Pana Młodego i dokonali pięknej interpretacji fragmentów dramatu Wyspiańskiego. Mieliśmy również okazję wysłuchać czytania „Wesela” w wykonaniu młodzieży ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz seniorów- studentów z Międzyrzeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. 

Logowanie

Nazwa użytkownika:
Hasło:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać

Galeria zdjęć

Wtorek 24.10.2017

Kontakt

 • Liceum Ogólnokształcące im. Heliodora Święcickiego w Międzyrzeczu
  ul. Staszica 22b
  66-300 Międzyrzecz
 • Sekretariat:
  (+48) 95 741 25 88
  Księgowość:
  (+48) 95 741 25 80
  Fax:
  (+48) 95 742 73 30

Aktualności

Kontakt

 • Liceum Ogólnokształcące im. Heliodora Święcickiego w Międzyrzeczu
  ul. Staszica 22b
  66-300 Międzyrzecz
 • Sekretariat:
  (+48) 95 741 25 88
  Księgowość:
  (+48) 95 741 25 80
  Fax:
  (+48) 95 742 73 30

Galeria zdjęć